Зверніться в офіс нашої компанії і наші фахівці відпралять Вам опитувальний лист для розрахунку визначення категорій приміщень, будинків та установок по вибухопожежній та пожежноій небезпеці.

ТОВ «ЛЕГКОСКИДНІ КОНСТРУКЦІЇ» надає послугу з визначення категорії приміщення по пожежній і вибухопожежній безпеці згідно з ДБН Б В.1.1-36:2016.

Категорія пожежної та вибухонебезпечності визначається шляхом аналізу роду діяльності підприємства і загальних характеристик приміщень, де використовуються речовини які відносяться до горючих або вибухонебезпечних. Перелік категорій наведено в ДБН Б В.1.1-36:2016 і застосовується щодо підприємств будь-якої галузі промисловості.

При обладнанні приміщень з підвищеним рівнем пожежонебезпеки, сучасні технології пропонують використання легкоскидних конструкцій.

Наші фахівці визначають категорію пожежної та вибухопожежної небезпеки приміщень, оскільки від цього залежать загальні та технічні характеристики застосовуваних ЛСК.

Категорії приміщень класифікуються за такими ознаками:

 • Категорія А (вибухопожежонебезпечні). До категорії А належать приміщення, у яких зберігаються або переробляються вибухопожежонебезпечні речовини найвищого ступеня:
  — легкозаймисті рідини і горючі гази, температура займання яких не перевищує 28 ° С. У даній категорії кількості небезпечних речовин достатня для того, щоб утворилась вибухонебезпечна суміш. При цьому, у разі загоряння цієї суміші, виникає небезпека вибуху, зайвий тиск якого перевищить 5 кПа;
  — матеріали або речовини, здатні загорятися або вибухати при взаємодії з киснем або між собою, в кількостях, при яких, в разі виникнення вибуху, зайвий тиск перевищить 5 кПа.
 • Категорія Б (вибухопожежонебезпечні). У приміщеннях категорії Б зберігаються або переробляються:
  — горючі волокна або пил, температура займання яких перевищує 28 ° С;
  — легкозаймисті рідини, в обсязі, достатньому для створення вибухонебезпечної суміші, вибух якої створить в приміщенні зайвий тиск, що перевищує 5 кПа.
 • Категорія В (Пожежонебезпечна) присвоюється приміщень, в яких виробляються або зберігаються такі речовини:
  — горючі гази, легкозаймисті, горючі або важкозаймисті рідини, та інші речовини, які взаємодіють з водою, киснем, що міститься в повітрі, або між собою, і створюють високу ймовірність загоряння або вибуху;
  — тверді або важкогорючі речовини, в разі, коли приміщенню, в якому вони знаходяться, не присвоєно категорії А чи Б і питоме пожежне навантаження для легкозаймистих рідких і твердих, горючих та важкогорючих речовин або матеріалів на окремих ділянках виробничих приміщень, площею не менше 10 м³ вище 180 МДж. Якщо цей показник нижче, приміщення належить до категорії Д.
 • Категорія Г (Помірно пожежонебезпечна) надається приміщеням, які містять:
  — гарячі, розплавлені або розпечені негорючі матеріали і речовини, які в процесі обробки виділяють променисте тепло, полум’я або іскри;
  — горючі гази, тверді речовини або рідини, які спалюються або утилізуються методом спалення.
 • Категорія Д (Понижено пожежонебезпечна) — найбільш безпечна з усіх представлених і містить речовини або матеріали в холодному стані (при температурі навколишнього середовища).

Наші фахівці прораховують всі нюанси з максимальною точністю, пов’язані з визначенням категорії приміщення по пожежній і вибухопожежній безпеці згідно з ДБН Б В.1.1-36:2016. Ми гарантуємо якість наданої послуги.

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *