При розрахунку даних параметрів необхідно дотримуватися вимог ДСНС України до легкоскидних конструкцій, які встановлюються на промислових будівлях з підвищеною вибухо- і пожежонебезпекою. Також, враховуються нормативи для легкоскидних конструкцій, затверджені Держпрацею України в питаннях охорони праці та промислової безпеки.

Проектувати конструкції з нових, нестандартних матеріалів для проектувальників дуже складно. Для вирішення цього питання ми замовили лабораторні дослідження наших конструкцій в НДІБК при Мінрегіон і за результатами яких інститутом УкрНДІ Громадянського Захисту при ДСНС України для нас були розроблені «Рекомендації до проектування».

Легкоскидні конструкції — нове рішення в питанні забезпечення вибухопожежобезпеки

ЛСК виготовляються за сучасними технологіями — з високоякісних матеріалів, з урахуванням нормативів, введених низкою державних служб України, які контролюють дотримання правил охорони праці, пожежної безпеки, збереження навколишнього середовища і т.п. Легкоскидні конструкції ТОВ «ЛК» для мінімізації наслідків в разі виникнення ймовірного вибуху на промислових підприємствах, стрімко витісняють морально і фізично застарілі віконні конструкції, спроектовані в 60-70-х роках минулого століття.

Унікальність такої конструкції полягає в тому, що вона в рази зменшує небезпеку наслідків ймовірного вибуху не тільки для робітників, але і для майна, що знаходиться у вибухонебезпечному приміщенні. Принцип захисної дії легкоскидних конструкції простий: при виникненні в виробничому приміщенні вибуху, конструкція ЛСК від ТОВ «ЛК» з легкістю руйнується ще на самій ранній його стадії.

У цей момент, тиск продуктів вибуху — газів — ще не встигає досягти рівня, досить високого для нанесення великої шкоди несучим конструкціям будівлі і людям, що знаходяться в ній. Через отвори, що утворилися в результаті скидання, практично моментально витісняються гази і незгоріла суміш, що в рази зменшує силу вибухової хвилі.

Етапи проектування ЛСК

Проектування легкоскидних конструкцій включає в себе:

 • необхідність застосування легкоскидних віконних конструкцій;
 • розрахунок мінімально допустимої згідно із законом площі під ЛСК;
 • теплотехнічні властивості конструкції;
 • шумоізолюючі характеристики скління;
 • фасадні та інтер’єрні рішення тощо.

При розрахунку даних параметрів необхідно дотримуватися вимог ДСНС України до легкоскидних конструкцій, які встановлюються на промислових будівлях з підвищеною вибухо- і пожежонебезпекою. Також, враховуються нормативи для легкоскидних конструкцій, затверджені Держпрацею України в питаннях охорони праці та промислової безпеки.

Точність розрахунків при проектуванні

Від точності цих розрахунків залежить не тільки вартість продукту, але і якість, а з ним і безпека людей і устаткування, що знаходиться на підприємстві.

Якщо лекгоскидна конструкція спроектована вірно, вона забезпечує:

 • збереження життя працівника, за рахунок миттєвого скидання надлишкового тиску, що виникає в результаті вибуху всередині приміщення;
 • збереження конструкції будівлі;
 • енергозбереження;
 • теплозбереження;
 • шумоізоляція;
 • цілісність закріпленої конструкції, при впливі на неї вітряного навантаження.

При проектуванні ЛК фахівці нашої компанії використовують методику визначення геометричних параметрів заповнень ЛСК, розроблену компанією і узгоджену ДСНС України для проектування нових віконних конструкцій виробництва ТОВ «ЛК». Ми готові виконати всі необхідні розрахунки індивідуально під вимоги, спираючись на технічні показники конструкції: ячейки рами, ребра жорсткості, їх крок, вібростійкість, вітрове навантаження тощо, а також допоможуть в розробці необхідної для установки робочої документації.

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *